Підготовка до ЗНО 2019. Маруся Чурай «За світ встали козаченьки»«Дума про Марусю Богуславку»

Засвіт встали козаченьки

Засвіт встали козаченьки

В похід з полуночі,

Заплакала Марусенька

Свої ясні очі.

Не плач, не плач, Марусенько,

Не плач, не журися,

Та за свого миленького

Богу помолися!

Стоїть місяц над горою,

А сонця немає…

Мати сина в дороженьку

Слізно проводжає:

“Іди, іди, мій синочку,

Та й не забаряйся.

За чотири неділеньки

Додому вертайся”.

“Ой рад би я, матусенько,

Скоріше вернуться,

Та щось мій кінь вороненький

В воротях спіткнувся.

Ой бог знає, коли вернусь,

В якую годину;

Прийми ж мою Марусеньку

Як рідну дитину!

Прийми її, матусенько, –

Всі у Божій волі!

Бо хто знає, чи жив вернусь,

Чи ляжу у полі?”

“Ой рада б я Марусеньку

За рідну прийняти,

Та чи буде ж вона мене,

Сину, шанувати?”

“Ой не плачте, не журітесь,

В тугу не вдавайтесь:

Заграв мій кінь вороненький,

Назад сподівайтесь!”